Atbalsts bērniem “Pieliec roku!”

„Pieliec roku!” – mazo onkoloģijas pacientu  atbalstam!

No 7. līdz 21. jūnijam „O fonds” aicina sabiedrību iesaistīties labdarības akcijā  „Pieliec roku!”, lai vāktu līdzekļus ar vēzi slimo bērnu diagnostikai. Lielveikalā „Spice” būs iespēja arī burtiski  parādīt savu izpalīdzīgo roku, atstājot krāsainu  plaukstas  nospiedumu uz  „Nissan” automašīnas.   

Vidēji 30 bērniem Latvijā ik gadu tiek diagnosticēts smadzeņu un mīksto audu sarkomas audzējs. Lai  precīzāk diagnosticētu audzēja tipu un palielinātu bērna izredzes izdzīvot, nepieciešami specifiski, dārgi laboratoriskie izmeklējumi, kurus Latvijā neveic.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) hematoonkoloģe Gunita Medne norāda, ka: “Vienas un tās pašas grupas audzēja šūnām var būt izteikti atšķirīgas ģenētiskās īpašības, tātad arī dažādas reaģēšanas spējas uz nozīmēto ārstēšanu un no tās izrietošas izārstēšanas iespējas jeb prognoze.”

Specifiskās analīzes, kuras vienam bērnam izmaksā 370 eiro, BKUS veic Londonā. Lai apietu birokrātiskās prasības, un slimnīca  analīzes varētu veikt nekavējoties,  ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts. “O fonda”  valdes priekšsēdētāja Inese Valdheima:  “Tas “velns” ir melns, bet ar viņu var un vajag cīnīties. Reizēm tieši līdzcilvēku atbalsts sniedz cilvēkiem vajadzīgo pamudinājumu iet šo ļoti grūto cīņas ceļu, kas izmaina dzīves un pakļauj visu vienam mērķim – palīdzēt slimajam bērniņam. Būsim līdzcietīgi un atbalstīsim mūsu ģimenes!”

Labdarības akcija „Pieliec roku” tiks īstenota sadarbībā ar „Skandi Motors” un lielveikalu „Spice”. Akciju   atklāsim  7. jūnijā plkst. 18:00 lielveikalā  „Spice” pie Informācijas biroja. Tur arī akcijas laikā atradīsies  „ Nissan” automašīna uz kuras ziedotāji varēs atstāt krāsainus plaukstas nospiedumus.

Kopš pagājušā gada  pavasara “O fonda” galvenais darbības mērķis ir  veicināt efektīvas diagnostikas un ārstēšanas pieejamību onkoloģiskajiem pacientiem. Šajā laika posmā, īstenojot četras atbalsta programmas, 150 vēža pacientiem segtas diagnostikas un ārstniecības izmaksas.  „O fonda” pirmsākumi meklējami 1993. gadā, kad nevalstisko organizāciju nodibināja Nīderlandes Oranje fonds.

Ar cieņu,
Inese Valdheima
„O fonda” valdes priekšsēdētāja
+371 25631428
e-pasts: ofonds@ofonds.lv
www.ofonds.lv