Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris ar Lieldienu koncertu P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

 

2018. gada 5. aprīlī plkst. 16.00 P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas  15. korpusa konferenču zālē notiks Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora Lieldienu koncerts „Te invocamus”.

Koncerts ir onkoloģijas pacientu atbalsta programmas “Dzīvo tālāk!” dāvinājums. Labo mērķu programma “Dzīvo tālāk!” aizsākta 2017. gada septembrī un tās ietvaros bezmaksas pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumi jau veikti 90 limfomas pacientiem. Kopumā limfomas pacientu PET/CT diagnostikai Veselības uzņēmumu grupa „Repharm” ziedo 350 000 eiro.

Bezmaksas izmeklējumus ir iespējams veikt Rīgas Stradiņa universitātes Nukleārās medicīnas centrā un Latvijas Jūras medicīnas centra Diagnostiskās radioloģijas nodaļā. Bezmaksas PET/CT diagnostikai limfomas pacientus nozīmē pēc Latvijas Hematologu asociācijas, kā arī Latvijas Pediatru onkohematologu asociācijas konsīlija slēdziena. Izmeklējumi veikti pacientiem no P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Liepājas, Daugavpils slimnīcas, lielākā izmeklēto pacientu daļa ir Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas pacienti Latvijas Onkoloģijas centrā.

„Programmas „Dzīvo tālāk!” mērķis ir sistēmiski palīdzēt iespējami lielākam limfomas pacientu lokam, ar precīzas, mūsdienīgas, pasaules medicīnas vadlīnijām atbilstošas diagnostikas palīdzību nosakot diagnozi un radot iespēju ārstiem maksimāli precīzi izvēlēties terapiju, kas limfomas gadījumā ir izšķirīgi pacienta dzīves kvalitātei. Diemžēl valsts finansējums limfomas pacientiem pagaidām nav pieejams, bet ne visi var atļauties veikt PET/CT, lai savlaicīgi diagnosticētu audzēju un precīzi noteiktu tā attīstību.

Pacienti var saņemt programmas “Dzīvo tālāk!” finansējumu izmeklējumam, balstoties uz Latvijas Hematologu asociācijas vai Latvijas Pediatru onkohematologu asociācijas speciālistu konsilija slēdzienu un atzinumu par pacientu nosūtīšanu PET/CT diagnostikai, kur izvērtēta katra pacienta slimības dati un nepieciešamā terapija.

Programmas realizācijā iesaistītās puses ir Veselības uzņēmumu grupa „Repharm”, nodibinājums „O fonds”, Latvijas Hematologu asociācijas un Latvijas Pediatru onkohematologu asociācijas speciālistu konsilijs, RSU Nukleārās medicīnas klīnika un Latvijas Jūras medicīnas centrs.

Limfoma jeb limfmezglu vēzis ir ļaundabīgs audzējs. Ik gadu ekonomiski attīstītajās valstīs limfomas jeb limfmezglu vēža slimnieku skaits pieaug par 4%. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, Latvijā vidēji Latvijā katru gadu tiek diagnosticēti ap 50 Hodžkina limfomas audzēji un pat līdz 200 cilvēkiem citu limfomas audzēju paveidu. Mirstība no limfmezglu vēža ir salīdzinoši augsta, katru gadu Latvijā nomirst vairāk nekā 100 limfomas pacientu. Visbiežāk nāves cēlonis ir novēlota diagnostika un neefektīva ārstniecības metodes izvēle.

Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora sarūpētā programma ir atbalsta apliecinājums nenovērtējamam mediķu ikdienas darbam ne vien P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, bet arī citās Latvijas medicīnas iestādēs, nodrošinot palīdzību ikvienam, kuru skārusi slimība.

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Romāns Vanags: „Dziesmai piemīt īpašs spēks, kas var gan pacilāt un vienot, gan palīdzēt un mierināt. Šajā valsts simtgades un Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku gada pavasarī esam gandarīti ar dziesmu paust savu attieksmi un atbalstu, iepriecinot tieši Onkoloģijas klīnikas, P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcas ārstus, medicīnas personālu un pacientus. Svarīgi, ka mūsdienīgas tehnoloģijas un metodes arvien plašāk ir pieejamas pacientiem, un ceru, ka Onkoloģijas pacientu atbalsta programma “Dzīvo tālāk!” mērķtiecīgi sasniegs vēl daudzus pacientus, kuriem nepieciešama palīdzība.”

Koncerts „Te invocamus” norisinās labo mērķu programmas „Dzīvo tālāk!” ietvaros. Koncerts ir onkoloģijas pacientu atbalsta programmas “Dzīvo tālāk!” dāvinājums Onkoloģijas klīnikas, P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcas ārstiem, medicīnas personālam un pacientiem. Šīs programmas pusgada darbības rezultātā mūsdienīgos un terapijas noteikšanai kardināli nepieciešamos pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumus bez maksas saņēmuši jau 125 limfomas pacienti. Programmu „Dzīvo tālāk!” īsteno veselības uzņēmumu grupa „Repharm” un pacientu atbalsta fonds “O fonds”.