Nodibinājums “O fonds” turpina īstenot projektu “Sasniegt pasauli Latvijai”

No 2017.gada 1.jūnija “O fonds” īsteno Latvijas valsts budžeta finansētās programma „NVO fonds” projektu Nr. 2017.LV/NVOF/DAP/MAC/009 „Saniegt pasauli Latvijai”.

“O fonds” ir uzsācis rudens sezonu ar vairākām labām ziņām onkoloģiskajiem pacientiem. Esam izstrādājuši četras atbalsta programmas:

Bezprocentu kreditēšana. Šī programma ir domāta tiem pacientiem, kuriem steidzami nepieciešama medicīniska palīdzība un kas ir spējīgi – paši vai viņu ģimenes locekļi – aizdevumu atgriezt atpakaļ fondā noteiktā laika periodā. Patlaban fonds vienam cilvēkam spēj aizdot summu līdz 3000 eiro uz maksimālo laika posmu – vienu gadu.
Šī programma tika izstrādāta kopā ar Kanādas latvieti Andu Sīpoliņu, kas veica privātu ziedojumu 100 000 Kanādas dolāru apjomā un nāca ar iniciatīvu par šādas programmas izveidi.

Atbalsts limfomas pacientiem. Šī programma ir domāta visiem limfomas pacientiem efektīvas un precīzas diagnostikas – PET/CT (pozitronu emisijas tomogrāfs/kompjūtera tomogrāfs) veikšanai divu gadu garumā. Šo programmu atbalstīja holdings “RePharm”, ziedojot fonda darbībai 350 000 eiro.

Sabiedrības izglītošana un atbalsts. “O fonds” uzskata šo programmu par vitāli nepieciešamu, lai izglītojot sabiedrību par dažādām ar onkoloģiju saistītām tēmām, mazinātu vēža postošo ietekmi uz katru saslimušo individuāli un sabiedrību kopumā.
Oktobrī uzsāksim skolu veselības veicināšanas projektu, kas katru mēnesi paredz vienas tēmas iepazīšanu un izskaidoršanu sabiedrībā. Tēmas būs saistītas ar vēža profilaksi – sauļošanās labā un sliktā ietekme, smēķēšana, sadzīves ķīmijas lietojums, garīgā veselība, veselīgs pikniks, ko darīt un ko nedarīt, ja ir notikusi saskarsme ar onkoloģisku saslimšanu, veselīgas uzkodas. Projekts tiks realizēts kā sacensība starp trim skolām, kur katru mēnesi tiks noteikts viens uzvarētājs, kā arī tiks noteikts visa projekta uzvarētājs. Sākotnējo finansiālo atbalstu esam saņēmuši no Latvijas atbalsta un attīstības fonda Kanādā, tomēr aicinām uzņēmumus iesaistīties ar papildus atbalstu, kļūstot par mēneša sponsoru, atbalstot projektu gan finansiāli, gan ar dāvanām uzvarētājiem.

Atbalsts mazturīgajiem. Šī programma ir sabiedrībā pati populārākā un diemžēl arī finansiāli pati vājākā. Programma paredz sniegt finansiālu atbalstu līdz 500 eiro vienam pacientam, ja viņš atbilst fonda noteiktajiem kritērijiem. Piešķiršanas kārtību izskata komisija, kuras sastāvā ir ārsts – onkologs un fonda pārstāvis. Diemžēl lielas mūsu valsts iedzīvotāju daļas ienākumu līmenis ir ļoti zems un, saslimstot ar vēzi, situācija kļūst vēl dramatiskāka. Šai programmai esam saņēmuši ziedojumus no uzņēmumiem, kam tiks garantētas nodokļu atlaides, tāpat oktobrī tiks izvietota ziedojumu kaste lidostas Ziemeļu terminālī. Tomēr līdzekļi šajā programmā ir nepieciešami vairāk, nekā mēs patlaban spējam garantēt. Tādēļ aicinām visus, kas ir spējīgi palīdzēt cilvēkiem, kurus ir skārusi onkoloģiska saslimšana, ziedot šai programmai

Projekts tiek īstenots laika periodā no 2017. gada 1. jūnija līdz 31. oktobrim.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Publikācija ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild “O fonds”.