Novembris – nesmēķēšanas, smēķēšanas atmešanas, un, vispār, nemaz nesākšanas mēnesis

 

  1. Projektu „Apaļš kā pūpols!” iesākām ar veselīgu pikniku, oktobra mēnesī, un turpinām ar pavisam neveselīgu smēķēšanu.

Šajā mēnesī 3 skolu – Rīgas Juglas vidusskolas, Mārupes vidusskolas un Madonas pilsētas vidusskolas jaunieši mūs ir pārsteiguši ar savu veikumu, kas ir neapstrīdami lielisks, tas, protams, vērtēšanu kārtīgi sarežģī, bet arī – padara interesantāku. Paldies jums par to!

  1. Novembra mēnesī mums ekspertēt palīdzēja:

Viesturs Šiliņš (docents, medicīnas doktors, ļoti zinošs pulmonologs)

Šiliņa kungs vērtēšanai pieķērās ļoti nopietni, un atzina, ka vērtēt rezultātus bijis tiešām sarežģīti un tie esot bijuši jāpārskata vairākas reizes. Eksperta analīze bija tik vērtīga un plaša, ka tā neiespiedās šajā ziņā, tāpēc to pievienojam ŠEIT.

Un, protams, kā tad bez mūsu Tomasa Arnolda Ferdinanda (plašāk pazīstama kā Pūpolcilvēka)

Šoreiz Tomasam bija īpaši grūti. Viņš noskatījās visus materiālus vairākas reizes, staigāja pa istabu, šķobījās, staipījās, domīgi stāvēja, tad atkal metās pie datora un skatījās vēlreiz. Tieši tik grūti bija izvērtēt, kura skola ir vislabākā. Madonieši, kā vienmēr, pārsteidza ar krāšņumu un glanci, bet šoreiz bija pacentušies arī citi. Mārupieši bija pētījuši ne tikai parasto smēķēšanu, bet arī smēķēšanu ar elektronisko cigareti un savu viedokli bija demonstrējuši pat vietējā skolas televīzijā, savukārt, Juglas jaunieši bija izveidojuši Facebook lapu un paplašinājuši tēmu no cigarešu smēķēšanas uz marihuānas smēķēšanu. Tiešām forši! Tagad svarīgi teorētiskās zināšanas pielietot dzīvē. “Vai nākamajā ballītē varēsi būt kopā ar citiem bariņā un neļuļķēt?!” – tāds ir Tomasa jautājums.

  1. Kopējais vērtējums vairs nav noslēpums,

jo 1. decembrī mums bija lielisks iepazīšanās pasākums, kurā jau i’ visu izstāstījām, i’ dāvanas sadāvinājām. BET, pasākums bija lielisks, liels paldies Madonai par balonu spridzināšanas izklaidi, Juglai par jaudīgo aktivitāti un Facebook’a ieņemšanu, un Mārupei – par strukturēto un interesanto prezentāciju! Paldies arī par darbnīcošanos mūsu veselīgo uzkodu darbnīcā, rezultāts bija ļoti gards! Un, liels paldies arī oktobra ekspertei, Gunai par veselīgo uzkodu ideju un visu saorganizēšanu vienā skaistā darba grupā.

Un arī mums paldies, jo mēs arī nedaudz papētījām lietas. ŠEIT var apskatīt lietiskos pierādījumus mūsu nelielajam pētījumam: „VECĀKI PAR JAUNIEŠU BALLĪTĒM”, kur mums bija ļoti interesanti aplūkot rezultātus, un saprast, ko jaunieši domā, ko domā viņu vecāki par mājas ballītēm.

Tātad! Ja jau pirms tam esam izpļāpājušies, tad šeit lieki nevilksim garumā un uzreiz liksim kārtis galdā:

Rīgas Juglas vidusskola: 24.6 punkti

Mārupes vidusskola: 21.3 punkti

Madonas pilsētas vidusskola: 22.3 punkti

Juglas jaunieši – esat kārtīgi malači un godam nopelnījuši pirmo vietu! Tādā garā tikai uz priekšu!

  1. Decembrī laižam uz kalnu,

noteikti katrs uzceļam vismaz pa vienam kārtīgam sniegavīram, iedzeram siltu kakao un paskatāmies kā krīt pūkainas sniega pārslas, tad atkal uz kalnu (ar to sniegu nekad neko nevar zināt)!

Neaizmirstam gatavoties janvārim, kur izpētīsim, izokšķerēsim un izeksperimentēsim sadzīves ķīmiju, tas varētu būt dikti jautri!

Te var aplūkot, ko tad katrs bija sastrādājis pa novembri un kāpēc vērtētājiem bija galvassāpes:

Rīgas Juglas vidusskola – prezentācija “Smēķēšana”

Rīgas Juglas vidusskola – darba gaita

   

Mārupes vidusskola – Vides un veselības pulciņš, prezentācija “Smēķēšana”

Mārupes vidusskola – darba gaita

Madonas pilsētas vidusskola – komandas “Mēs no Madonas” prezentācija “Smēķēšana nogalina”

Un te var redzēt, kā tad mums gāja ar to balonu spridzināšanu, prezentācijām un uzkodu darbnīcu 1. decembrī: