“O fonds” piedalās maratonā kopā ar partneriem

“O fonds” komanda šogad piedalījās maratonā kopā ar sadarbības partneriem no limfomas pacientu atbalsta programmas “Dzīvo tālāk!” Programma paredz divu gadu laikā segt PET/CT izmeklējumu (apm. 1000 eiro), kas ir vitāli!!! nozīmīgs pacientu tālākās terapijas noteikšanā. Diemžēl valsts pagaidām to nav iekļāvusi kompensējamo izmeklējumu sarakstā un nespēj pateikt sabiedrībai, kad tas tiks izdarīts.

Par “O fonds” un “RePharm” komandu: Ilze, tu šogad ierosināji “O fondam” veidot komandu dalībai Lattelecom maratonā. Vēlāk šī ideja pārauga par kopēju “O fonds” un “RePharm” komandu “Dzīvo tālāk!”, kas atbalsta limfomas pacientus. Pati pieveici 42 km un vēl sapulcināji bariņu jestru skrējēju. Kāda bija tava motivācija organizēt un piedalīties?

Ilze: “Skriešana ir viens no maniem vaļaspriekiem, un, piedaloties sacensībās, esmu novērojusi, ka daudzi dalībnieki skrien kreklos ar sev tuvu labdarības organizāciju logo, tādējādi piesaistot līdzekļus vai sabiedrības uzmanību konkrētai tēmai. Vēzis ir smagi skāris manu tuvinieku un draugu loku, kā tas noteikti ir vairumam Latvijas iedzīvotāju. Agrīna diagnostika ir viens no veidiem, kā cīnīties pret šo slimību, tāpēc vēlos atbalstīt iniciatīvas, kas paaugstinātu iespēju izārstēties. Ceru, ka mūsu dalība šīgada lieliskajā Rīgas maratonā ļāva vairāk cilvēkiem uzzināt par “O fondu” un tā organizētajiem pasākumiem. Man, savukārt, doma, ka skrienu ar tik pozitīvu devīzi – “Dzīvo tālāk!” – palīdzēja tikt galā ar nogurumu distances laikā.”

LNT žurnālists Edgars Barbaks: „Esmu sporta žurnālists un gan darbā, gan dzīvē zinu, ko nozīmē komandas sajūta. Mums visiem ir svarīgi apzināties, ka izšķirošos brīžos varam būt viena stipra komanda. 21. gadsimtā daudz var panākt, izmantojot tehnoloģijas un jaunākos sasniegumus zinātnē. Ir lieliski, ka onkoloģijas pacientu atbalsta programma “Dzīvo tālāk!” vienā no nozarēm ļauj katram, kurš saskāries ar diagnozi limfoma, veikt svarīgo pozitronu emisijas komjūtertomogrāfijas (PET/CT) izmeklējumu pilnīgi bez maksas, un tas arī tiešā nozīmē ļauj cilvēkiem dzīvot tālāk. Skrējām, atbalstot šo projektu, lai šādu vērtīgu iniciatīvu Latvijā būtu vairāk!”

„Sentor farm aptiekas” valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Juskovecs: „Mēs, strādājot ar īpašām rūpēm par savu klientu veselību, šogad komandas skrējiena mērķus esam īpaši paplašinājuši un skriesim, paužot atbalstu līdzcilvēkiem, kurus ir skārusi onkoloģiska slimība. Tādējādi ikvienu vedinām domāt par veselīga dzīvesveida būtisko nozīmi mūsu ikdienā, novērtēt augsto veselības cenu un domāt par to, kā varam atbalstīt slimības skartos. „Mēness aptieka” lepojas, ka esam uzņēmumu grupā, kas šogad īsteno vērienīgo labdarības programmu limfomas pacientu diagnostikai, tādēļ startējam kopā ar kolēģiem šīs programmas atbalsta komandā ”Dzīvo tālāk!” un ceram uz lieliskiem rezultātiem.”

Labdarības programmu „Dzīvo tālāk!” īsteno veselības uzņēmumu grupa „Repharm”, ziedojot 350 000 eiro, un pacientu atbalsta fonds “O fonds”. Šīs programmas pusgada darbības rezultātā mūsdienīgos un terapijas noteikšanai kardināli nepieciešamos pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumus bez maksas saņēmuši jau 125 limfomas pacienti.