Oktobris – veselīga rudens piknika mēnesis

1.    Projekts “Apaļš kā pūpols!” ir iesācies pamatīgi un ar uzrāvienu!

Sabiedrības veselības skolu projekts “Apaļš kā pūpols!” notiek programmas “Sabiedrības izglītošana un atbalsts” ietvaros. Projekts plašākā sabiedrībā aktualizē un risina tēmas un situācijas, kas saistītas ar vēža profilaksi un veselīgu dzīvesveidu.

Tātad, ar jauno mācību gadu iesākām jautru un iedvesmojošu konkursu par veselību. Ne velti izvēlējāmies to sāk līdz ar mācību gadu, jo tajā trīs skolu vecāko klašu audzēkņi, savā starpā, spēkojas, lai noskaidrotu, kuri ir viszinošākie, visradošākie un visčaklākie, veidojot diskusijas, dažādu situāciju apskatus un prezentācijas.

Jau pirmajā projekta mēnesī – oktobrī esam kopā sastrādājuši visādus darbus un nedarbus. Oktobrī interesējāmies, veidojām un piedzīvojām veselīgu pikniku.

Jaunieši darīja visādas interesantas lietas – izteica viedokļus, veidoja prezentācijas un plakātus, filmējās un filmēja, devās piknikā (sagatavoja uzkodas, spēlēja spēles, devās makšķerēt), mācījās pirmo palīdzību un vēl citas interesantas lietas.

2.    Mums, kā vērtētājiem, darbs bija grūts, tāpēc pieaicinājām palīgus. Mums palīdzēja:

Guna Bīlande (uztura zinātāja, svaigas ēšanas recepšu guru, ReCure vadītāja)

Guna saka tā: “Vislabākā tēmas izpratne, manuprāt, bija Mārupes un Madonas skolai. Atzīmējams ir fakts, ka Juglas skolas skolēni bija padomājuši arī par neatliekamo palīdzību, kas nav mazsvarīgi it īpaši aktīvās atpūtas un piknika laikā. Var redzēt, ka skolniekiem idejas ir, bet, iespējams, ka bija vēl “iešūpošanās”, kā jau iesākumos mēdz būt. Būtībā Mārupe un Madona ir līderos, bet ceru, ka Jugla drīz sastādīs sīvu konkurenci.”

 

Tomass Arnolds Ferdinands (plašāk pazīstams ar iesauku Pūpolcilvēks)

Arī Tomass, skatījās jauniešu iesniegtos darbus. Te ir viņa komentārs: “Vietā, kur madonieši uz iesmiem cep Marshmallows, kas jau apgruzdējuši melni, es gandrīz nokritu no krēsla un iedomājos par nabaga Gunu, kurai šis būs jāskatās! Tomēr prezentācijas laikā sapratu, ka tas ir bijis tikai joks. Hmm, joks – bet tomēr viņi tos melnos zefīrus ēda arī… Ja jājoko, tad līdz galam, un ar visiem ticamības momentiem! Tas man patīk!

Juglas jaunieši gan drusku “aizbrauca auzās”. Drošība, protams, ir svarīga piknika laikā, bet tomēr, tomēr, te, man liekas, drusku tuvāk ir par to, lai novērstu slikto slimību rašanos. Tomēr atgādinājums par to, kā vajag kurināt ugunskuru un ka aiz sevis vajag sakopt, bija ļoti labs un vērtīgs.
Mārupes jaunieši bija “tvēruši vērsi aiz ragiem” un cītīgi izfunktierējuši saikni starp sliktu pārtiku un nelabām lietām kuņģī.”

3.    Kopējais vērtējums, visu sasummējot (fonā skan drudžainas bungu skaņas):

Lai vēl nedaudz novilktu satraucošo laiku, kad paziņojam uzvarētāju… Vērtējām trīs svarīgas lietas: tēmas pareizu izpratni, publicitāti un informācijas izplatīšanu, gaumi, stilu un izpildījumu.

Saliekot visu kopā, saskaitot, atņemot, tad atkal saskaitot, tad sareizinot un .. vēlreiz saskaitot, rezultāts ir šāds –

Rīgas Juglas vidusskola: 16.7 punkti

Mārupes vidusskola: 21.1 punkti

Madonas pilsētas vidusskola: 24.8 punkti

Un tas nozīmē, ka OKTOBRA UZVARĒTĀJS IR MADONAS PULSĒTAS VIDUSSKOLAS KOMANDA “MĒS NO MADONAS”

Sveicieni, suminājumi un daudz buču uzvarētājiem un lielā pateicība visām trīs skolām, un Mārupe un Jugla – novembrī parādiet tiem madoniešiem, kur vēži ziemo! ?

4.    Jaunieši, jūs esat fantastiski, mums ir liels prieks no jums iedvesmoties, un mēs nevaram sagaidīt jūsu novembra mēneša izdarības!

Tātad, oktobra mēnesis bija feins, jautrs un asprātīgs. Jau ir sācies novembris, un ar nepacietību gaidīsim jūsu darbus un nedarbus par novembra tēmu: smēķēšana. Novembrī jūs vērtēs, protams, Tomass, un Pulmonologs Viesturs Šiliņš. Viesturs Šiliņš ir arī docents un ārsts jau trešajā paaudzē, tas nozīmē, ka viņš ir ļoti gudrs un jums būs jāparāda kārtīgas zināšanas, jaunieši!

Mēs vēlam jums veiksmi, jautru pieredzi un daudz kā jauna!

Un neaizmirstiet, tiekamies 1. decembrī uz pirmo divu mēnešu apbalvošanu un jestru pasēdēšanu!

Sveicieni no Tomasa!

 

Te, apakšā, var aplūkot visus darbus un nedarbus no mūsu 3 skolām!

Rīgas Juglas vidusskola – anketa par drošu pikniku 

Rīgas Juglas vidusskola – plakāts

Mārupes vidusskola – prezentācija “Drošs pikniks”

Mārupes vidusskola – darba gaita

     

     

Madonas pilsētas vidusskola – komandas “Mēs no Madonas” prezentācija

Madonas pilsētas vidusskola – video no veselīga piknika