„Pieliec roku!” – mazo onkoloģijas pacientu atbalstam!

Vidēji 30 bērniem Latvijā ik gadu tiek diagnosticēts smadzeņu un mīksto audu sarkomas audzējs. Lai precīzāk diagnosticētu audzēja tipu un palielinātu bērna izredzes izdzīvot, nepieciešami specifiski, dārgi laboratoriskie izmeklējumi, kurus Latvijā neveic.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) hematoonkoloģe Gunita Medne norāda, ka: “Vienas un tās pašas grupas audzēja šūnām var būt izteikti atšķirīgas ģenētiskās īpašības, tātad arī dažādas reaģēšanas spējas uz nozīmēto ārstēšanu un no tās izrietošas izārstēšanas iespējas jeb prognoze.”

Specifiskās analīzes, kuras vienam bērnam izmaksā 370 eiro, BKUS veic Londonā. Lai apietu birokrātiskās prasības, un slimnīca analīzes varētu veikt nekavējoties, ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts. “O fonda” valdes priekšsēdētāja Inese Valdheima: “Tas “velns” ir melns, bet ar viņu var un vajag cīnīties. Reizēm tieši līdzcilvēku atbalsts sniedz cilvēkiem vajadzīgo pamudinājumu iet šo ļoti grūto cīņas ceļu, kas izmaina dzīves un pakļauj visu vienam mērķim – palīdzēt slimajam bērniņam. Būsim līdzcietīgi un atbalstīsim mūsu ģimenes!”