Dzīves kvalitāte pēc vēža

Onkologu darbība Latvijā ir vērsta uz onkoloģisko saslimšanu terapiju un recidīvu novēršanu, taču neietver blakusparādību mazināšanu un dzīves kvalitātes uzlabošanu. Savukārt, vēža pacientiem un viņu ģimenēm saslimšana nereti ir nopietns pārbaudījums ne tikai veselības jomā, bet arī ienākumu ziņā, kas samazina viņu rehabilitācijas iespējas.

Lai veicinātu inovatīvu un efektīvu ārstniecības metožu pieejamību dzīves kvalitātes uzlabošanai pacientiem pēc vēža terapijas, esam izveidojuši jaunu programmu – “Dzīves kvalitāte pēc vēža”, un kā pirmo šajā programmā esam uzsākuši izstrādāt pilotprojektu – “Lāzerterapija ginekoloģijā”.

Mūsu mērķis ir panākt, lai pacientēm, kas ir slimojušas ar vēzi, terapija tiktu iekļauta valsts apmaksāto pakalpojumu grozā.

Pilotprojektā paredzamās aktivitātes:

  • Nodrošināt lāzerterapiju 100 pacientēm;
  • Veikt datu apkopojumu, uzskatāmi pierādot metodes efektivitāti;
  • Projekta PR aktivitātes.

Pilotprojekta īstenošanā tiks iesaistīti vadošie nozares speciālisti, tai skaitā, Ingrīda Circene – MFD Veselības grupas Galvenā ārste ginekoloģijā, onkoginekologs Dr. Ronalds Mačuks un citi.

Pilotprojekts tiks īstenots viena gada laikā. Ziedojot fondam, Jūs varat saņemt likumā noteiktās nodokļu atlaides: http://ofonds.lv/ziedotajiem/nodoklu-atlaides/ Aicinām kļūt par “O fonds” sadarbības partneri, sniedzot finansiālu atbalstu lāzerterapijas projektam, tādējādi būtiski uzlabojot dzīves kvalitāti simtiem Latvijas sieviešu, kas ir pārcietušas vēža saslimšanu, kā arī aktualizējot vēža pacientu dzīves kvalitātes jautājumu kopumā.