Skolu projekta “Apaļš kā pūpols!” IV sezona ir uzsākta!

Neskatoties uz jauniem izaicinājumiem saistībā ar Covid-19 globālo izplatību, jau IV sezonu pēc kārtas ir aizsācies skolu vēža profilakses projekts „Apaļš kā pūpols!”. Projektu atbalsta Latvijas aprūpes un attīstības fonds Kanādā un „O fonds” padomes locekle- Kanādas latviete- Anda Sīpoliņa personīgi.

Šogad projekts risināsies starp Daugavpils novada skolu vecāko klašu skolēniem, u

n tajā piedalīsies sekojošas skolas:

  • Špoģu vidusskola (skolotāja ‑ projekta vadītāja Iveta Grīne)
  • Vaboles vidusskola (skolotāja ‑ projekta vadītāja Kristīne Kucina)
  • Zemgales vidusskola Demenē (skolotājas ‑ projekta vadītājas Ilva Baranovska un Jadviga Bobkova)

Esam pateicīgi arī mūsu atbalstītājiem A/S „Latvijas Maiznieks”, kas gādās par to, lai katras kārtas uzvarētāji saņemtu garšīgas balvas.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, projekta laikā katru mēnesi izskatīsim kādu tēmu, kas saistīta ar vēža profilakses tēmu un 12 PVO ieteikumiem vēža risku samazināšanā. No septembra līdz aprīlim projekt

a dalībniekiem ik mēnesi būs jāiesniedz kāds radošs darbiņš, kas saistīts ar tādām tēmām kā veselīgs uzturs, smēķēšana, ķīmija sadzīvē, veselīgs miegs, sauļošanās riski u.c. Šī gada dalībniekus gaida arī kāds jaunums ‑ novembrī izskatīsim radona gāzes riskus un mērīsim radona gāzes līmeni mūsu ikdienas vidē.

Savukārt aprīlī projektu noslēgsim ar izstādi un semināru vietējiem iedzīvotājiem „Vai vēzi var izārstēt?”.

Maijā komandas iegūs noslēguma balvas, bet tikai viena uzvarētāju komanda dosies ekskursijā. Uz kurieni ‑ to pagaidām paturēsim noslēpumā.

Kā ik katru gadu, lai uzvarētu, skolēniem būs jādemonstrē sava izdoma un radošais gars

, veidojot dažāda formāta darbus – video filma, zibakcija, dienasgrāmata, anketa, spēles, izstādes veidošana un vēl un vēl. Iesūtītos darbus vērtēs ekspertu komanda.

Apaļš kā pūpols, lunkans kā žagars, skaists kā lecoša saulīte! Slimība ārā, veselība iekšā! Lai mums visiem veicas!