VMNVD skaidro valsts finansējuma iespējas onkoloģiskajiem pacientiem

Š.g. 28. novembrī Tukuma novada domē notika “O fonds” un Tukuma novada domes kopīgi rīkota diskusija iedzīvotājiem “Vai vēzi var izārstēt?”

Veselības ministrijas Nacionālā veselības dienesta Kurzemes nodaļas vadītājas vietniece Anita Zolmane iepazīstināja iedzīvotājus ar pakalpojumiem, kas tiek apmaksāti no valsts budžeta, kā arī izstāstīja, cik liels finansējums onkoloģiskajiem pacientiem ir pieejams no valsts, kas diemžēl daudzos gadījumos nav pietiekams.

Diskusijas dalībnieki stāstīja par savu personisko pieredzi, kas spilgti raksturo medicīnas personāla komunikācijas problēmas. Pacients izjūt nevērīgu attieksmi, viņam tiek sniegta neprecīza vai pat nepareiza informācija, kas jau tā grūto ārstniecības procesu padara vēl sarežģītāku. VMNVD pārstāve apliecināja, ka diemžēl valsts līmenī tuvākā laikā netiek plānoti pasākumi, lai uzlabotu medicīnas personāla komunikācijas prasmes. Patlaban ir vērojama augsta personāla nepietiekamība, kas nozīmē, ka medicīnas iestādēm ir jāsamierinās ar ārstiem un māsām, kas nereti ir pārguruši darbā, strādājot vairākās maiņās, un ne vienmēr spēj iedziļināties konkrētā pacienta vajadzībās.

Okologisko_slimibu_diagnostika